"برگزاری جشن «روز داغ کتاب» با حضور "افسانه شعبان نژاد

در جشن تابستانه اعضای مرکز شماره ۱۸ کانون استان تهران، "افسانه شعبان نژاد" شاعر و نویسنده‌ی ادبیات کودک و نوجوان، میهمان جشن « روز داغ کتاب» شد و برای اعضا به قصه‌گویی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، در جشن تابستانه « روز داغ کتاب» مرکز شماره ۱۸ کانون استان، "افسانه شعبان نژاد" میهمان اعضای کودک و نوجوان بود و ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای این مرکز، در رابطه با نگارش داستان و سوژه یابی نکاتی را بیان کرد.

 

وی به اعضای علاقه‌مند به نگارش داستان توصیه کرد؛ خاطرات می‌توانند شروع خوبی برای داستان‌نویسی باشند، اگر علاقه‌مند به نگارش داستان هستید، می‌توانید از کودکی شروع به نوشتن خاطرات روزانه خود کنید.

شاعر کتاب «روباه قرمز سلام»، با ذکر نمونه آثاری که بر اساس خاطرات به نگارش درآمده‌اند، به سؤالات مخاطبان در این رابطه پاسخ داد، سپس به خوانش شعر «کی بود، کی بود؟ زنبوری بود » پرداخت.

شعبان نژاد همچنین در بخش دیگر این ویژه برنامه، داستان «ماست شیرین» را برای اعضا قصه‌گویی کرد که تشویق بسیار زیاد مخاطبان کودک و نوجوان را به همراه داشت.

در ادامه اعضای کارگاه ادبی شعر و داستان این مرکز فرهنگی هنری، آثار خود را برای میهمان برنامه خواندند و از نقد و نظر وی بهره‌مند شدند.

از دیگر برنامه‌های این جشن، سرود «ضامن آهو » سروده "افسانه شعبان نژاد" و آهنگسازی سهیل مطیعا با اجرای اعضای پسر این مرکز فرهنگی هنری بود . گفتنی است در این ویژه‌برنامه مجتبی کاکایی قاری قرآن کریم و حدیث فارسی نژاد مجری بود و یزدان مرشد با اجرای نقالی داستان رستم و جنگ اشکبوس برنامه را به پایان برد.

"افسانه شعبان نژاد" نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان و دارای مدرک کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی، کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی است. وی تاکنون بیش از 400 عنوان کتاب شعر و داستان در کارنامه خود دارد.

Card image cap

"در قلب من"

کتاب "در قلب من" از احساس های مختلف، مثل شادی، غم، ترس و ... با زبانی کودکانه برای کودکان سخن میگوید.

این کتاب را به تازگی انتشارات "لوپه تو" به چاپ رسانده است. ترجمه و بازآفرینی کتاب حاضر توسط "افسانه شعبان نژاد" انجام شده است.

ادامه
Card image cap

"سه بز و یک غول"

انتشار کتاب "سه بز و یک غول" از مجموعه‌ی "قصه‌های قاصدک"

قصه‌ی "سه بز و یک غول" یکی از بهترین و محبوب‌ترین قصه‌های نروز در دویست سال اخیر است. بازنویسی این اثر را "افسانه شعبان نژاد" و ترجمه‌ی آن را "مهدی مهدوی" بر عهده داشته‌اند.و انتشارات "لوپه‌تو" آن‌ را برای کودکان ایران زمین به چاپ رسانده است.

قصّه ی سه بز و یک غول یکی از بهترین و محبوب ترین قصّه های نروژ است. این اثر قصّه ی سه بز است که قرار است برای خوردن علف از روی یک پل بگذرند امّا زیر آن پل غولی خانه دارد. بزها به پل می رسند و ...

ادامه
Card image cap

"رفتم به باغ پسته"

"رفتم به باغ پسته" یکی از کتاب‌هایی است که به تازگی توسط انتشارات "لوپه‌تو" به چاپ رسیده است.

رفتم به باغ پسته

دیدم یکی نشسته...

اثر منظومه ای است که با زبانی ساده و قابل درک برای مخاطبان خردسال سروده شده است. در این قصّه شاعر از موش کوری سخن می گوید که به باغ پسته آمده است و گرسنه و خسته است و ...

ادامه

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به انتشارات لوپه‌تو است - 2018