"دیو و دلبر"

انتشارات "لوپه تو" به تازگی کتاب "دیو و دلبر" از مجموعه ی "قصه های قاصدک" را روانه‌ی بازار نشر کرده است. "دیو و دلبر" ،دلنشین ترین قصه‌ی عامیانه‌ی فرانسه است. این قصه توسط گابریل سوزان دو ویلنوو نوشته شده است. بازنویسی این اثر را "افسانه شعبان نژاد" و ترجمه‌ی آن را "مهدی مهدوی" بر عهده داشته‌اند.

مردی که سه دختر داشت برای کاری به شهر می رود. هر کدام از دخترها از او چیزی می خواهند. کوچکترین دختر از پدرش یک شاخه گل سرخ می خواهد. پدر هنگام برگشتن گم می شود و از کاخ یک دیو سر در می آورد. در آنجا گل سرخی از شاخه می چیند امّا ناگهان دیو جلوی او حاضر می شود و ...

Card image cap

"اینترنت مثل یک گودال است" ازمجموعه ی هشت جلدی "چی مثل چیه؟"

در این کتاب، دنیای مجازی به گودالی پر از آب تشبیه شده که ورود به آن محاسن و معایبی دارد.و به طور غیر مستقیم نحوه ی استفاده ی صحیح از ایتنترنت برای کودکان توضیح داده شده است.

"افسانه شعبان نژاد" این کتاب را برای کودکان عزیز نوشته است. و انتشارات "لوپه تو" آن را به چاپ رسانده است.

ادامه
Card image cap

" با من بیا عروسک"

انتشارات لوپه‌تو به تازگی کتاب "با من بیا عروسک" سروده‌ی افسانه شعبان نژاد را روانه‌ی بازار نشر کرده است. این کتاب در مجموعه‌ی 4جلدی "بازی، شعر، نمایش1" و برای خردسالان به چاپ رسیده است.

"با من بیا عروسک" ماجرای عروسک گمشده‌ای است که در انتظار پیداکردن صاحبش است.

ادامه
Card image cap

"برگزاری جشن «روز داغ کتاب» با حضور "افسانه شعبان نژاد

<p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">در جشن تابستانه اعضای مرکز شماره ۱۸ کانون استان تهران، &quot;افسانه شعبان نژاد&quot; شاعر و نویسنده&zwnj;ی ادبیات کودک و نوجوان، میهمان جشن &laquo; روز داغ کتاب&raquo; شد و برای اعضا به قصه&zwnj;گویی پرداخت.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران، در جشن تابستانه &laquo; روز داغ کتاب&raquo; مرکز شماره ۱۸ کانون استان، &quot;افسانه شعبان نژاد&quot; میهمان اعضای کودک و نوجوان بود و ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای این مرکز، در رابطه با نگارش داستان و سوژه یابی نکاتی را بیان کرد.</span></span></p> <p>&nbsp;</p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">وی به اعضای علاقه&zwnj;مند به نگارش داستان توصیه کرد؛ خاطرات می&zwnj;توانند شروع خوبی برای داستان&zwnj;نویسی باشند، اگر علاقه&zwnj;مند به نگارش داستان هستید، می&zwnj;توانید از کودکی شروع به نوشتن خاطرات روزانه خود کنید.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">شاعر کتاب &laquo;روباه قرمز سلام&raquo;، با ذکر نمونه آثاری که بر اساس خاطرات به نگارش درآمده&zwnj;اند، به سؤالات مخاطبان در این رابطه پاسخ داد، سپس به خوانش شعر &laquo;کی بود، کی بود؟ زنبوری بود &raquo; پرداخت.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">شعبان نژاد همچنین در بخش دیگر این ویژه برنامه، داستان &laquo;ماست شیرین&raquo; را برای اعضا قصه&zwnj;گویی کرد که تشویق بسیار زیاد مخاطبان کودک و نوجوان را به همراه داشت.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">در ادامه اعضای کارگاه ادبی شعر و داستان این مرکز فرهنگی هنری، آثار خود را برای میهمان برنامه خواندند و از نقد و نظر وی بهره&zwnj;مند شدند.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">از دیگر برنامه&zwnj;های این جشن، سرود &laquo;ضامن آهو &raquo; سروده &quot;افسانه شعبان نژاد&quot; و آهنگسازی سهیل مطیعا با اجرای اعضای پسر این مرکز فرهنگی هنری بود . گفتنی است در این ویژه&zwnj;برنامه مجتبی کاکایی قاری قرآن کریم و حدیث فارسی نژاد مجری بود و یزدان مرشد با اجرای نقالی داستان رستم و جنگ اشکبوس برنامه را به پایان برد.</span></span></p> <p><span style="font-family:Tahoma,Geneva,sans-serif"><span style="font-size:16px">&quot;افسانه شعبان نژاد&quot; نویسنده و شاعر ادبیات کودک و نوجوان و دارای مدرک کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی، کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی است. وی تاکنون بیش از 400 عنوان کتاب شعر و داستان در کارنامه خود دارد.</span></span></p>

ادامه

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به انتشارات لوپه‌تو است - 2018